Arhitektūras un dizaina jomu kanonā veido daudzveidīgs 18 dažādu vērtību kopums no sendienām līdz mūsdienām. Te ir gan plašu ievērību un vispārēju atzinību guvušas vērtības, to autori, gan mazāk zināmi darbi un īsteni lokālas vērtības. Būtisks kritērijs vērtību atlasē bija kvalitāte un vēstījums.


Literatūras nozares 14 vērtību izlase ietver tos darbus, kas veidojuši latviešu literatūru un turpinājuši iespaidot to, sākot no Reiņa un Matīsa Kaudzīšu „Mērnieku laikiem” un beidzot ar Vizmas Belševicas triloģiju „Bille”. Šis vērtību kopums ir latviešu valodas, kultūras un domāšanas konspekts.


Mūzikas nozares 12 vērtības veido gan individuāli izcelti skaņraži, gan skaņdarbi. Lai arī mūzikas interpreti nenoliedzami ir būtiska mūzikas nozares daļa, apzināti tika pieņemts lēmums tos šeit neuzskaitīt.


Filmu nozarē atlasītie 12 darbi iezīmē svarīgus pagrieziena punktus Latvijas kinomākslā neatkarīgi no popularitātes. Šīs filmas izceļas augstvērtīgā mākslinieciskā kvalitātē un perfekti iekļaujas vai pat apsteidz pasaules kino tendences. Visas Latvijas kultūras kanonā iekļautās filmas var noskatīties tiešsaistē Nacionālā Kino centra portālā Filmas.lv.


Ainavu sadaļa ir Latvijas kultūras kanona jaunākais papildinājums, kas citu nozaru vērtībām pievienots 2021. gadā. Astoņas kanoniskās ainavas reprezentē Latvijas skaistumu un daudzveidību, kas veidojušies dabas apstākļu un cilvēku mijiedarbībā.