post_img

Aktieris Uldis Pūcītis (1937–2000)

Aktieris Uldis Pūcītis ir viena no spožākajām zvaigznēm Latvijas aktiermākslas zvaigznājā – no dabas apveltīts ar vīrišķīgiem vaibstiem un stāju, dumpiniecisku harismu un aktiera talantu, kas spilgti izpaudās gan psiholoģiskā, gan spēles stila teātra nosacījumos. Uldis Pūcītis apvienoja tādas aktiera profesijā ļoti svarīgas, bet reti vienā personībā līdzās pastāvošas īpašības kā viegli ierosināms temperaments, emocionalitāte un analītisks prāts, kas ļāva lomu ne tikai emocionāli izdzīvot, bet arī intelektuāli interpretēt. Ulda Pūcīša spēja jūtīgi reaģēt uz dzīvē un mākslā aktuālajiem strāvojumiem padarīja viņu par ideālo aktieri ne tikai vienam, bet pat vairākiem kultūras kanonā iekļautajiem režisoriem – Pēterim Pētersonam, Ādolfam Šapiro un Oļģertam Kroderam. Ar Ulda Pūcīša atveidotajiem varoņiem viegli identificējās teātra skatītāji. 

Izpostītā ligzda: Latvijas Televīzijas videofilma [videokasete]. (1998). Scenārija autors un režisors inscenētājs Uldis Pūcītis, režisors Armands Zvirbulis. Rīga: Latvijas Televīzija. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Audiovizuālais krājums, Fvk/51.

Latviešu tautas pasakas [skaņuplate]. (1986). Lasa Uldis Pūcītis. Rīga: Мелодия. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Audiovizuālais krājums, F-1/1240.