2020. gada 15. juni

(Latvian) Brīvdabas muzejs aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās

Leider ist der Eintrag nur auf Latvian verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Publicitātes foto.
Publicitātes foto.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 2020. gada 18. līdz 29. jūnijam aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās „Pušķosim namu sētas!”. Teju divu nedēļu garumā Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas.

„Jāņi ir laiks, kad pļavas pildās ar ziediem, druvas ar graudiem un liepās sāk zumēt medus bites. Arī muzejā ik gadus šajā laikā sētas sāk rotāt ozolu vainagi un meijas namu ieejas. Lai pēc nelielās pauzes sagādātu svētkus gan sev, gan apmeklētājiem, šogad īpaši pušķosimies un pucēsimies Līgo svētkiem, īpašu uzmanību vēršot dažādiem mūsu senču ticējumiem,” stāsta pasākuma organizatori.

Jāņa bērni varēs ne tikai apskatīt, kā reiz rotātas latviešu mājas un sētas un izzināt kādas domas un ilgas iepina vainagos, bet izmēģināt arī roku pirts paklāja aušanā un satikt muzeja darbīgos amatniekus.

20. jūnijā no 12.00 līdz 13.00 pie Vidzemes sētas visi interesenti varēs aplūkot krāšņo zirga pušķošanu un vizināties lepnā zirga mugurā. Lai skaistās muzeja rotas būtu ne tikai acij tīkamas, bet arī praktiskas, Pēteros, 29. jūnijā, mūsu čaklās saimnieces Jāņu zāles pārvērtīs pirts slotās.

Apmeklētājiem būs iespēja arī bez papildus maksas apskatīt izstādi „Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50”, kas līdz 29. novembrim skatāma muzeja Izstāžu zālē.

 

Informāciju sagatavoja:
Harita Maniņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Tālr.: 28360142
E-pasts: harita.manina@brivdabasmuzejs.lv
www.brivdabasmuzejs.lv