2024. gada 15. april

(Latvian) Darba lapas par Latvijas kultūras kanonu diasporas skolēniem

Sorry, this entry is only available in Latvian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Darba lapas par Latvijas kultūras kanonu diasporas skolēniem. Publicitātes foto.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izstrādātas jaunas darba lapas par Latvijas kultūras kanonu, kas palīdz iepazīt kultūras kanona vērtības.

Mācību materiāls, konsultējoties ar Latviešu valodas aģentūras metodiķiem, radīts pamatā vidusskolas vecuma diasporas jauniešiem, taču darba lapas būs noderīgas arī Latvijas skolās, uzsākot sarunu par Latvijas kultūras kanona vērtību saraksta tapšanu un saturu. Darba lapas izdrukājamas no Latvijas kultūras kanona tīmekļvietnes sadaļas „Metodiskie materiāli” izvēlnes „Krāsojamās un uzdevumu lapas kanona iepazīšanai”.

Darba lapās iekļauti kopumā septiņi uzdevumi. Skolēni aicināti pēc atslēgas vārdiem atpazīt kultūras kanona nozari, vārdu jūklī atrast ar kanonu saistītus vārdus, krustvārdu mīklā minēt filmu nosaukumus, ieteikt savu, kanonā iekļaujamu vērtību, kā arī risināt citus uzdevumus. To veikšanai nepieciešams zīmulis vai pildspalva, līme un šķēres.

Mācību materiāla satura autores ir muzejpedagoģes Anita Smeltere un Laura Pole. Dizainu veidojusi Linda Jeromane.

Darba lapas tapušas Latvijas kultūras kanona projekta ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu.

 

Papildu informācija:
Anita Smeltere
Muzejpedagoģe
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: anita.smeltere@lnb.lv