2023. gada 27. june

(Latvian) Pilnveidota Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālā kolekcija „Dziesmu svētku krātuve”

Sorry, this entry is only available in Latvian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) dziesmu svētku 150 gadi sagaida ar ievērojamiem digitālās kolekcijas „Dziesmu svētku krātuve” papildinājumiem. Krātuve veltīta Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku vēsturei un tradīcijām no to pirmsākumiem līdz mūsdienām un piedāvā plašu digitalizēto resursu klāstu, bagātīgi papildinātu personību sadaļu un tās saturs tagad ir pieejams arī angļu valodā. Digitālo kolekciju „Dziesmu svētku krātuve” aicinām aplūkot: dziesmusvetki.lndb.lv.

No 2023. gada jūnija digitālās kolekcijas „Dziesmu svētku krātuve” apmeklētājiem pieejami būtiski papildinājumi. Īpaši aicinām ielūkoties sadaļās „Personības” un „Svētki pasaulē”. No jauna pievienoti aptuveni 150 virsdiriģentu, virsvadītāju un svētku organizatoru dzīves gājumi. Tāpat izveidoti aptuveni 30 jauni trimdas svētku apraksti. Šobrīd kolekcijā apkopotas vairāk nekā 6000 digitalizētas kultūras un atmiņas institūcijas krājumu vienības – attēli, plakāti, fotogrāfijas, publikācijas, svētku organizācijas dokumenti, nošu izdevumi, skaņu ieraksti, virsdiriģentu un virsvadītāju atmiņu stāsti un citi materiāli.

Atzīmējot svētku simtpiecdesmito dzimšanas dienu, kolekcija tagad pieejama arī angļu valodā. Angļu valodā var lasīt visu lielo svētku aprakstus, kā arī paskaidrojošo informāciju personību, repertuāra, gājiena, publikāciju, dokumentu un audio sadaļās. Angļu valodā ir tulkoti arī personību dzīves gājumi.

„2018. gadā, kad tika radīta „Dziesmu svētku krātuve”, mēs apzinājāmies, ka dziesmu un deju svētki ir bagāts fenomens, kurš papildinājumus prasa nepārtraukti, sadarbojoties gan ar privātpersonām, gan ar dažādām institūcijām Latvijā un ārzemēs. „Dziesmu svētku krātuve” ir unikāla vērtība, kurā pirmo reizi ir apkopota tik plaša svētku informācija vienkopus,” stāsta LNB Mākslas un mūzikas centra mūzikas krājuma vadītāja Ruta Almane-Palmbaha.

 

Papildu informācija:
Ruta Almane-Palmbaha
Mākslas un mūzikas centra mūzikas krājuma vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: ruta.almane-palmbaha@lnb.lv