2021. gada 19. february

(Latvian) Nākusi klajā parafrāžu grāmata „Regīna Ezera. Re:”

Sorry, this entry is only available in Latvian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Memoriālo muzeju apvienība sadarbībā ar žurnālu „Punctum” piedāvā īsprozas parafrāžu grāmatu „Regīna Ezera. Re:”, kas seko 2019. gadā izdotajai dzejas parafrāžu grāmatai „Monta Kroma. Re:”. Sērijas iecere ir aktualizēt nepelnīti piemirstus literātus caur mūsdienu literatūras prizmu.

Grāmata „Regīna Ezera. Re:” aptver 12 īsos stāstus, kas veidoti, iedvesmojoties no ievērojamās latviešu rakstnieces Regīnas Ezeras (1930–2002) daiļrades. Jaunajam prozas krājumam stāstus radījuši Osvalds Zebris, Inga Žolude, Nora Ikstena, Laura Feldberga, Elizabete Lukšo-Ražinska, Rvīns Varde, Dace Vīgante, Maira Dobele, Alise Redviņa, Aivars Madris, Svens Kuzmins un Kristīne Želve. Krājuma redaktore un priekšvārda autore ir Ieva Melgalve, krājumam pievienots arī Gunta Bereļa pēcvārds un Regīnas Ezeras romāna „Aka” tulkotājas itāļu valodā Margeritas Karbonaro eseja, kā arī Regīnas Ezeras vēstules un fotogrāfijas no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma. Dizaina autors – Aleksejs Muraško. Sērijas iniciatore un projektu vadītāja – Elvīra Bloma.

Lasīt vairāk

 

Papildu informācija:
Laura Brokāne
Žurnāla „Punctum” redaktore un projektu vadītāja
E-pasts: brokane.laura@gmail.com
Tālr.: +371 27491279