2021. gada 11. januar

(Latvian) 15. janvārī tiešsaistē norisināsies Kultūras kanona konkursa radošais seminārs

Leider ist der Eintrag nur auf Latvian verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Publicitātes attēls
Publicitātes attēls

Piecpadsmit komandas, kas pārliecinoši parādīja sevi Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) organizētajā Latvijas kultūras kanona konkursa „Kultūras kanons: mērs vai impulss izaugsmei?” pirmajā kārtā, kas norisinājās 2020. gada novembrī, piedalīsies konkursa radošajā seminārā (2. kārtā) 15. janvārī tiešaistē platformā Zoom.

Otrajā kārtā skolēni kopā ar LKA Nacionālās Filmu skolas, VFS FILMS profesionāļiem un studējošajiem apgūs audiovizuālu stāstu veidošanas prasmes, iespēju attīstīt brīvu, asociatīvu domāšanu, apgūt prasmes audiovizuālās mākslas valodā „stāstīt” intriģējošus un jēgpilnus stāstus jaunos veidos. Radošais seminārs paredzēts, lai uzlabotu fināla uzdevuma izpildei nepieciešamās prasmes un kompetenci. Skolotāji par dalību seminārā saņems profesionālās pilnveides sertifikātus.

Par video stāsta veidošanu stāstīs kinorežisors un LKA lektors Jānis Putniņš, savukārt attēla radīšanai pievērsīsies kinooperators un LKA lektors Dainis Juraga, stāstot par tehnikas izvēli un operatora darbu. Ar video montāžas pamatprincipiem skolēnus iepazīstinās VFS FILMS montāžas režisors Gatis Belogrudovs. Par to, kas ir „radošais producents” reflektēsrežisore, producente, Jura Podnieka studijas vadītāja un LKA lektore Antra Cilinska, savukārt LKA bakalaura studiju programmas „Audiovizuālā māksla” studente Līva Lilija Graņica pastāstīs, kā iemācīties producēšanas prasmes darbībā. Semināru noslēgs kinokritiķe, Nacionālā kino centra direktore, LKA Zinātniskās pētniecības centra vadošā pētniece Dita Rietuma, sniedzot ieskatu Latvijas kino industrijas aktualitātēs.

Dalību konkursā turpina 15 komandas. No Kurzemes reģiona – Ventspils 4. vidusskola, Brocēnu vidusskola un Liepājas Valsts 1.ģimnāzija. Latgales reģiona – Ludzas pilsētas ģimnāzija un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija. No Rīgas un Pierīgas – Rīgas Kultūru vidusskolas 1. komanda, Rīgas 64. vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 2. komanda un Rīgas Romas katoļu ģimnāzija. No Vidzemes reģiona – Privātā vidusskola Ādažu Brīvā Valdorfa skola, Cēsu Valsts ģimnāzija un Valmieras Valsts ģimnāzija. No Zemgales reģiona – divas komandas no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas komanda.

Šajā gadā konkursa organizatori – Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas valsts simtgades biroju, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Valsts izglītības satura centru un projektu „Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) – aicināja skolēnus konkursa pirmajā kārtā pievērsties augšanas ideju daudzveidīgajām izpausmēm Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, kā arī jauniešu refleksijai par Kultūras kanonu vērtību radītās pieredzes nozīmi viņu dzīvēs un izaugsmē.

Ar konkursa norises gaitu var iepazīties Latvijas kultūras kanona mājaslapā www.kulturaskanons.lv, Facebook lapā https://www.facebook.com/kulturaskanons un Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā www.lka.edu.lv.

SEMINĀRA PROGRAMMA

 

Papildu informācija:
Aija Lūse
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Latvijas Kultūras akadēmija
Tālr.: 67114807, 29107218