2019. gada 08. may

(Latvian) Brīvdabas muzejs aicina uz Maija dziedājumiem

Sorry, this entry is only available in Latvian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Maija dziedājumi. Publicitātes foto
Maija dziedājumi. Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs arī šogad aicina visus interesentus uz Maija dziedājumiem svētdien, 12. maijā, no 12.30 līdz 13.30, ko jau tradicionāli pavadīs Svētā katoļu mise un Marijas dziesmu dziedāšana pie Gutu sādžas krucifiksa muzeja Latgales ciemā.

Maija dziedājumus 12.30 iesāks svētā katoļu mise Eleonorvilas kapelā, kuru šogad vadīs priesteris Arnis Maziļevskis. Pēc mises visi apmeklētāji tiks aicināti pievienoties latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblim „Olūteņš”, kas dziedās tā dēvētās Marijas dziesmas pie Gutu sādžas krucifiksa.

Maija dziedājumi pie krusta ir jauna tradīcija Brīvdabas muzejā, bet sena tradīcija Latgalē un Augšzemē. Krusts Latgales katoliskajās tradīcijās ir pārdomu un apstāšanās vieta, kur galvu pacelt uz augšu, noņemt cepuri, atdot godu Dievam. Maija dievkalpojumus ļaudis savulaik sauca par dzīduošana pi krusta un noturēja pēc pašu ierosmes.

Lasīt vairāk

 

Informāciju sagatavoja: 
Harita Maniņa
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: (+371) 67994106
E-pasts: harita.manina@brivdabasmuzejs.lv