2023. gada 08. novembris

Ojāra Vācieša 90. jubilejai veltīts pasākums „Līdz pašām malām dzīve pilna mūzikas”

2023. gada 13. novembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā) notiks latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša (1933–1983) 90. jubilejai veltīts literāri muzikāls pasākums „Līdz pašām malām dzīve pilna mūzikas”. Ieeja bez maksas.

Pasākumā varēs dzirdēt Ojāra Vācieša un jauno dzejnieku – Ojāram Vācietim veltīto literāro konkursu laureātu – dzejas lasījumus, kā arī tiks atskaņota Ojāra Vācieša dzejas iedvesmota latviešu komponistu kamermūzika Latvijas Nacionālās operas un baleta solistes Evijas Martinsones un pianistes Agneses Egliņas izpildījumā. Izskanēs dziesmas no Pētera Plakida cikla „Trīs Ojāra Vācieša dzejoļi” un Romualda Kalsona cikla „Mīlestība”, kā arī komponista Artura Maskata dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju. Pasākumu vadīs aktieris Jānis Kronis, atmiņās par dzejnieku dalīsies komponists Arturs Maskats un dzejnieks Jānis Rokpelnis.

Pasākuma laikā turpat korē būs apskatāma tēlnieces Artas Dumpes veidota skulptūra „Nolemtība” (1985), kuras tapšanā autore iedvesmojusies no Ojāra Vācieša dzejas krājuma ar tādu pašu nosaukumu.

Pasākumu rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Papildu informācija:
Alīse Vorobeja
Kultūras projektu vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: alise.vorobeja@lnb.lv
Tālr.: +371 27097812