2023. gada 03. maijs

Diskusija „Runā (p)ar Ziedoni”

2023. gada 10. maijā plkst. 18.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM ) kultūrtelpā „Tintnīca” (Rīgā, Pulka ielā 8) notiks diskusija „Runā (p)ar Ziedoni”. Pasākums ir RMM un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI ) kopīgi īstenots projekts – dāvana dzejniekam Imantam Ziedonim viņa 90 gadu jubilejā.

Diskusijas centrā būs jubileju svinēšanas, apsveikumu un dāvanu tradīcijas cauri laikiem. Izceļot Imanta Ziedoņa personību, sarunā tiks pievērsta uzmanība dāvanu vēstījumam, jubileju apsveikumu vizuālajam un saturiskajam aspektam, kā arī svinību daudzveidīgajām formām.

Piedalās: literatūrzinātnieki Ausma Cimdiņa, Andra Konste un Jānis Oga, vēsturnieks Kaspars Zellis, Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas eksperte Zanda Šumska, Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite. Sarunu vadīs literatūrzinātniece, LU LFMI direktore Eva Eglāja-Kristsone.

Ausma Kantāne ir teikusi: „Ziedonis ir ļoti īpatnējs un daudzšķautņains, daudzplākšņains un tik neatdarināms, un katru brīdi viņš vizuļo citādāk, viņš raud un smejas, kliedz un lūdzas. Dzejnieks un Imants Ziedonis kā cilvēks, – tie ir divi dažādi cilvēki.”

Diskusija ievadīs divu izstāžu atvēršanu. Virtuālā izstāde „Runā (p)ar Ziedoni” iepazīstinās ar mazzināmākām dzejnieka personības šķautnēm, kas atklājas neformālās sarunās no RMM audio un video kolekcijas.

Savukārt pop-up izstādē, ko būs iespēja apmeklēt 10. maijā, varēs apskatīt dažādus apsveikumus un dāvanas, ko dzejnieks saņēmis svētkos no saviem laikabiedriem, tuviniekiem un talanta cienītājiem.

Projekta radošā komanda: Katrīna Kūkoja, Agnese Tauriņa, Ruta Kurpniece, Zanda Šumska, Jānis Oga un Eva Eglāja-Kristsone.

 

Papildu informācija:
Zane Brūvere-Kvēpa
Sabiedrisko attiecību vadītāja, mājaslapas redaktore
Rakstniecības un mūzikas muzejs
Tālr.: 67221956, 20007178