2023. gada 11. janvāris

Seminārs Kultūras kanona konkursa 2. kārtas dalībniekiem

2023. gada 13. janvārī plkst. 10.00–17.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rīkotā Latvijas Kultūras kanona konkursa seminārs 2. kārtas dalībniekiem. Radošajā seminārā „Protesta formas un izpausmes laikmetīgajā mākslā” konkursa rīkotāji piedāvās skolēniem kultūras un radošā sektora profesionāļu lekcijas-pieredzes stāstus par mākslas un protestu lomu sabiedrībai nozīmīgu problēmu aktualizēšanā, kā arī par sociālā aktīvisma izpausmes formām mākslas darbos un kultūrtelpā.

SEMINĀRA PROGRAMMA (PDF)

Radošo semināru organizē LKA kopā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Valsts izglītības satura centru, projektu „Skola 2030”, Latvijas Nacionālo kultūras centru, kultūrizglītības programmu „Latvijas skolas soma” un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Seminārā 15 skolēnu komandām, kas pārliecinoši sevi pierādīja konkursa pirmajā kārtā, lekciju un pieredzes stāstu formātā organizatori piedāvās iespēju paplašināt redzesloku, izzināt protesta formas dažādās mākslas jomās, kā arī nodrošinās individuālas konsultācijas ar semināra lektoriem, lai sagatavotos konkursa fināla uzdevumam. Iespēja attālināti (platformā Zoom) piedalīties seminārā būs arī komandām, kas netika uz otro kārtu un finālu.

Seminārā karikatūrists Gatis Šļūka dalīsies savā redzējumā par to, kā protestā atrast ironiju un humoru, žurnālists un televīzijas raidījumu veidotājs Guntis Bojārs stāstīs par veidiem, kā ikdienas norisēs pamanīt, izcelt un vistrāpīgāk runāt par neviennozīmīgo. Savukārt biedrības „Ascendum” valdes priekšsēdētāja Antonija Skopa pievērsīsies dažādām formām, kas ļauj vēstījumam efektīvāk sasniegt auditoriju, kā piemērus ļaujot skolēniem iepazīt projektus „Prieka un drosmes vasara”, „Zaļgalvis” un „Satori”.

Semināra otrajā daļā par neērtajām tēmām laikmetīgajā mākslā stāstīs māksliniece Ieva Stalšene, jaunības un pretstāves tēmai Latvijas kino pievērsīsies režisors Matīss Kaža, bet dramaturģe un režisore Krista Burāne vērtēs iespējas pilsoniskās aktivitātes pārvērst mākslā.

Dalību konkursa otrajā kārtā turpina 15 skolu komandas. No Vidzemes reģiona – Smiltenes vidusskola, Ogres tehnikums un Ādažu Brīvā Valdorfa skola. No Kurzemes – Liepājas Raiņa 6. vidusskola un Brocēnu vidusskola. No Latgales – Krāslavas ģimnāzija un Jēkabpils Valsts ģimnāzija. No Zemgales – Jūrmalas Majoru vidusskola, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, Ikšķiles vidusskola un Ogres Valsts ģimnāzija. No Rīgas un Pierīgas – Rīgas Juglas vidusskola, Rīgas Hanzas vidusskola, Rīgas 64. vidusskola un Ogres tehnikums.

Ar konkursa norises gaitu var iepazīties Latvijas Kultūras kanona mājaslapā www.kulturaskanons.lv, Facebook lapā https://www.facebook.com/kulturaskanons un Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā www.lka.edu.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Aija Lūse
Konkursa projekta vadītājas asistente, sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Kultūras akadēmija
E-pasts: aija.luse@lka.edu.lv
Tālr.: 29107218