2022. gada 29. augusts

Jauna kultūras kanona orientēšanās spēle

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina 1. septembri, Zinību dienu, atzīmēt Gaismas pilī, piedaloties Latvijas kultūras kanona (LKK) vērtībām veltītā orientēšanās spēlē un apmeklējot izstādes.

Sākot ar 1. septembri, orientēšanās spēles Gaismas pilī uzdevumu lapu ikviens var bez maksas saņemt LNB Klientu apkalpošanas centrā (1. stāvā). Spēles dalībnieki aicināti staigāt pa ēku, meklēt kultūras kanona karodziņus un atrast atbildes uz intriģējošiem, ar LKK vērtībām saistītiem, jautājumiem. Šogad LNB apmeklētājiem pieejama jau piektā orientēšanās spēle Gaismas pilī, kas tradicionāli tiek atklāta mācību gada sākumā un ir izglītojoši izklaidējoša aktivitāte gan dažādu vecumu skolēniem, gan citiem interesentiem.

Orientēšanās spēle ļauj iepazīt gan kanona vērtības, gan LNB plašā krājuma daudzveidību – Gaismas pilī glabājas ne tikai dažādu veidu grāmatas, bet arī kartes, notis, rokraksti, plakāti, skaņu plates un daudz citu aizraujošu materiālu.

Latvijas kultūras kanons ir dārgumu krātuve, kurā izcelti visu laiku nozīmīgākie kultūras sasniegumi. Tajā iekļautās vērtības atspoguļo Latvijas literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dizaina, skatuves mākslas, kino, tautas tradīciju un ainavu skaistumu un daudzveidību. Tīmekļvietne kulturaskanons.lv ir vērtīgs uzziņas avots gan skolēniem, gan ikvienam, kas vēlas iepazīt Latvijas kultūras zelta fondu.

 

Informāciju sagatavoja:
Maija Treile
Pētniecības un interpretācijas centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 29631741
E-pasts: maija.treile@lnb.lv